luni, aprilie 20, 2009











cel mai tare joc de strategie si cultura generala din lume...nu l-ati jucat niciodata?...incercati....http://www.conquiztador.ro/...nu veti regreta!








Ce reprezintă codurile de bare de pe produsele din Somalia? Pozele lucrătorilor din fabrică!
Ce scrie pe aeroportul canibalilor? "Bine aţi venit, mînca-v-aş!"
Pe o insulă se aflau trei femei, iar pe mal aşteptau nemîncaţi canibalii… După cîteva zile de aşteptare, una dintre femei pică în apă, canibalii sînt fericiţi, o pescuiesc, o prăjesc şi o mănîncă. Dupa alte cîteva zile, pică şi a doua femeie, canibalii o mănîncă şi pe aceasta. Însă cea de-a treia nu pică deloc.Canibalii încep nerăbdători să pregătească totul pentru masă, încep să se roage, doar-doar o pica femeia. Cu foarte multă greutate şi după zile de aşteptare, pică în sfîrşit...MORALA: Răbdare de canibal să ai, că femeia tot pică.
De ce este o moldoveancă virgină la 12 ani? Fiindcă fuge prin casă mai repede decît tatăl şi fratele ei...
Moldoveanul soseşte cu întîrziere la împărţirea darurilor, iar Dumnezeu îi spune amărît:- Îmi pare rău de tine, nu mi-a mai rămas decît frumuseţea şi prostia, fiule, ce să-ţi fac? Alege-ţi.- Apoi, Doamne, frumuseţea-i trecătoare…
De ce li se spune moldovencelor nuci? Pentreu că se coc în Moldova şi se sparg la Bucureşti…
Cică un OZN a aterizat la olteni şi primarul unui sat îi sfătuieşte pe locuitori ca, în caz că văd un extraterestru, să vorbească clar, răspicat şi nu prea mult.Gheorghe era la coasă… coseşte el ce coseşte şi vede ceva mic, verde, şi cu ochii bulbucaţi în iarbă. Se duce la el şi-i zice:- Eu, Gheorghe, cosaş, cosesc...La care creatura din iarbă zice:- Eu, Ghiţă, pădurar, mă cac!
Aflat la o rudă în Bucureşti, un oltean iese dimineaţa pe balcon să-şi scuture rogojina. Din neatenţie, se apleacă prea mult şi cade. Speriaţi, trecătorii se adună în jurul lui.- Ce s-a întîmplat? întreabă unul.- Nu ştiu, neică, abia picai şi eu, răspunse olteanul.
Doi olteni în vacanţă.La ora 3 dimineaţa,unul îl trezeşte pe celălalt:
- Marine!
- Ce-i?
- Deschide ochii şi spune-mi ce vezi?
- Cerul.
- Şi?
- Şi Luna.
- Şi?
- Şi Carul Mare.
- Şi?
- Şi Carul Mic.
- Şi?
- Şi... Ioaneee!... ăştia ne-au furat cortu'.

ceva interesant

ceva interesant http://www.trafic.ro/tools/
Celebrul manelist a avut parte, ieri, de cea mai tristă onomastică din viaţa sa. Ştefania, soţia lui Florin Salam, a murit de Florii, la Spitalul de Urgenţă Floreasca, după ce joi a fost operată în urma unui blocaj renal.
Tristeţe mare în familia manelistului Florin Salam. Chiar ieri, în Ziua Floriilor, când solistul şi-a serbat onomastica, soţia sa, Ştefania, a decedat la spitalul de Urgenţă Floreasca din Capitală. La doar 27 de ani, ea suferea de ciroză hepatică, iar în urmă cu trei zile a ajuns la spital în stare gravă, în urma unui blocaj renal.
Ea a fost operată de urgenţă, iar medicii au declarat joi că operaţia a decurs bine, însă starea pacientei era încă precară. Potrivit unor surse din anturajul solistului, se pare că Ştefania a făcut septicemie, iar corpul său a cedat duminică, în jurul orei 13:00.
Timp de trei zile, manelistul a plâns continuu şi nu a dorit să plece de lângă soţia sa, fiind încurajat de naşul lui de cununie, Adrian Minune. Ştefania şi Florin Salam au doi copii, o fată şi un băiat şi s-au căsătorit în anul 2007 în Antalya, organizarea fastuoasei nunţi ajungând la suma de 500.000 de euro. Evenimentul a făcut tam-tam în presă la vremea respectivă.
Ascultă aici melodia lui Florin Salam dedicată soţiei